28-11-2022 23:00

Aktualizacja Apple iOS 16.1 beta 4 – co nowego?

Apple właśnie zaprezentowała czwartą aktualizację systemu iOS 16.1 dla deweloperów. Wprowadza ona wiele nowych funkcji, które z pewnością pozytywnie wpłyną na usprawnienie pracy systemu. Choć zdecydowana większość z nich w zasadzie dotyczy naprawy pojawiających się błędów. Na jakie nowe funkcjonalności w systemie możemy liczyć?

Aktualizacja iOS 16.1 beta 4 – co zawiera w sobie najnowsza aktualizacja?

Aktualizacje systemu operacyjnego iOS 16.1 dotyczy między innymi funkcji ładowania czystą energią, czyli Clean Energy, wskaźnika ładowania baterii czy funkcjonalności widżetu Live Activites. Zgodnie z oficjalnymi zapewnieniami zmiany czwartej aktualizacji w iOS 16.1 beta 4 dotyczyć będą jedynie poprawek wynikłych błędów. Finalna wersja tego oprogramowania zostanie udostępniona najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach. Warto jednak już teraz sprawdzić, jakie nowości w ramach jej zostaną przygotowane.

Aktualizacje na iPhone obejmują bowiem ponad 700 MB nowych plików. W poprzednich poprawkach dla iOS 16.1 wprowadzono między innymi modyfikacje procentowego wskaźnika baterii, czy zmiany w aktywnościach na żywo. Obecnie mają zostać one dodatkowo poprawione lub nieznacznie zmodyfikowane.

Zmiany w iOS 16.1 beta 4 – czego dotyczą?

Apple udostępniło najnowszą czwartą wersję beta aktualizacji najnowszego systemu oprogramowania do publicznych testów. Zmiany w iOS 16.1 beta 4 obejmują kwestie związane z wprowadzeniem lub usprawnieniem funkcji.

Live Activites

Jest to zmiana ekranu głównego na widżet, na którym możemy śledzić różne aktywności na żywo, takie jak między innymi treningi, rozgrywki sportowe czy szacowany czas dojazdu taksówki.

Ładowanie Easy Clean

Jest to narzędzie optymalizujące godziny ładowania urządzenia w taki sposób, aby moment poboru energii przypadał na czas, w którym w sieci płynie najefektywniejsza energia z odnawialnych źródeł. Ma to duże znaczenie ze względu na kwestie ochrony środowiska.

Wsparcie technologii Matter

W Matter wprowadzona została obsługa standardu łączności dla domu opracowanego w technologii Smart Home. Pozwala ona na sprawną integrację zgodnych akcesoriów na odmiennych platformach.

Zmiany związane ze wskaźnikiem baterii

Wskaźnik baterii w tej aktualizacji uległ znacznej poprawie. W formie ikonki baterii, która  zmienia się odpowiednio szybko do faktycznego stanu naładowania baterii.

Dodatkowo wdrożony został procentowy wskaźnik baterii, który w wersji iOS 16 nie był dostępny dla wszystkich modeli iPhone’a. Aktualizacja wersji iOS 16.1 ma skutecznie rozwiązać ten problem, zapewniając dostęp do niego wszystkim urządzeniom.

Warto wspomnieć, iż w wersji beta 4 została usunięta jedna z opcji związana ze słuchawkami bezprzewodowymi o nazwie Adaptive Transparency.

Aktualizacja iOS 16.1 beta 4 w wersji dla deweloperów

Aktualizacja iOS 16.1 beta 4 została oddana w ręce deweloperów, skąd następnie ma zostać wdrożona w przypadku pozostałych użytkowników. Na ten moment należy poczekać kilka tygodni. Jak widać, zastosowane rozwiązania przewidują kilka ciekawych opcji, jednak bez większych zmian i rewelacji. W tym przypadku firma dała do zrozumienia i w głównej mierze będzie skupiać się na poprawianiu powstałych błędów po to, aby finalnie oprogramowanie było jak najbardziej sprawne i zoptymalizowane. Aktualizacja ta to już czwarte wydanie uaktualnienia systemu operacyjnego iOS 16.1.

Zapytaj o naprawę

Czas to pieniądz! Nie czekaj i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Jeśli bardzo Ci się spieszy - zadzwoń do nas:

518 754 794

Pola oznaczone (*) są wymagane