13-01-2023 09:00

Co należy zrobić przed oddaniem iPhone do serwisu?

Od czasu do czasu każde urządzenie wymaga skorzystania z usług serwisu. Jeśli zamierzasz oddać swój iPhone do naprawy lub konserwacji, warto pamiętać o tym, że telefon należy odpowiednio do tego przygotować. Dziś podpowiadamy Ci, jak to zrobić.

O tym pamiętaj przed zaniesieniem iPhone do serwisu!

Jedną z najważniejszych czynności, o której powinieneś zawsze pamiętać, jest regularny backup Twoich danych. Jeżeli nie wykonujesz tej czynności cyklicznie – zrób to koniecznie przed oddaniem urządzenia do serwisu. Kolejnym ważnym krokiem jest przygotowanie hasła do Twojego konta Apple ID – będzie ono wymagane w przypadku niektórych prac serwisowych, dlatego warto mieć je pod ręką i w razie czego dostarczyć serwisantowi.

Czy bateria powinna być naładowana, czy też nie ma takiej konieczności? A może jest to obojętne? Odpowiedź zależy tak naprawdę od rodzaju usterki lub usługi, z której chcesz skorzystać. Wyłącznie w sytuacji, gdy korzystasz z serwisu w celu wymiany baterii należy pamiętać o tym, aby nie była ona w wysokim stopniu naładowana. Producent wręcz zaleca, aby jej poziom nie przekraczał 30%.

Co jeszcze warto zrobić przed udaniem się do serwisu?

Kolejnym zadaniem, o którym nie warto zapominać, jest wylogowanie się ze wszystkich serwisów i urządzeń oraz wyjęcie karty SIM. Jeżeli na co dzień przechowujesz iPhone w etui – oddając telefon do serwisu należy je zdjąć.

O czym jeszcze warto pamiętać? Do serwisu zanieś wyłącznie urządzenie, które wymaga naprawy – nie ma konieczności przynoszenia ze sobą dołączonych do niego akcesoriów, takich jak np. ładowarka. Możesz je zostawić w domu.

Co jeszcze należy ze sobą zabrać? Wybierając się do serwisu iPhone osobiście, powinieneś mieć ze sobą dokument potwierdzający Twoją tożsamość oraz dowód zakupu.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – skontaktuj się z nami jeszcze przed dostarczeniem nam urządzenia, a przekażemy Ci odpowiednie instrukcje i krok po kroku poprowadzimy przez proces prawidłowego przygotowania smartfona do serwisowania.

Zapytaj o naprawę

Czas to pieniądz! Nie czekaj i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Jeśli bardzo Ci się spieszy - zadzwoń do nas:

518 754 794

Pola oznaczone (*) są wymagane