01-06-2022 08:16

Co zrobić, gdy iPhone się zawiesi?

Urządzenia elektroniczne nie zawsze z nami współpracują. Zdarza się, że zwyczajnie odmawiają posłuszeństwa w momencie najmniej oczekiwanym. Chcesz skorzystać ze swojego iPhone, ale on nie reaguje? Pojawia się tylko czarny ekran? Najprawdopodobniej Twój iPhone się zawiesił. Nie oznacza to jednak, że od razu potrzebujesz pomocy fachowca. Najpierw wypróbuj nasze sposoby na czarny ekran w iPhonie.

Dlaczego iPhone się zawiesza?

Jest kilka przyczyn zawieszenia się iPhone’a. Może się tak zdarzyć np. podczas aktualizacji iOS, kiedy pojawiają się czasem pewne nieprawidłowości. Problemem może być ponadto przepełniona pamięć telefonu. Niewiele osób regularnie pozbywa się plików i aplikacji, z których nie korzysta. Zazwyczaj o nich zapominamy, początkowo iPhone zwalnia, aby potem się zawiesić. Zwróć ponadto uwagę na swoją baterię. Jest to jeden z elementów telefonu najbardziej narażony na intensywną pracę i eksploatację, po prostu może się zużyć. Sygnałem, który powinien Cię zaniepokoić, jest utrata płynności działania telefonu.

Jeśli Twój telefon nie reaguje na dotyk i przyciski funkcyjne, przypomnij sobie, czy w ostatnim czasie nie uderzyłeś nim w twardą powierzchnię lub Ci nie upadł. Początkowo mógł działać poprawnie, jednak po pewnym czasie widać skutki uszkodzenia mechanicznego. To samo dotyczy zalania urządzenia.

Soft reset

Jeśli wiesz już, że Twój telefon nie został zalany i nie uległ uszkodzeniu mechanicznemu, to spróbuj wykonać miękki reset. Jest to możliwe wtedy, kiedy telefon się zawiesza, ale po chwili zaczyna reagować. Wykorzystaj moment jego pracy na oczyszczenie go z niepotrzebnych aplikacji, multimediów i wiadomości. Pozbądź się wszystkiego, z czego nie korzystasz. Następnie wyłącz telefon i włącz ponownie. Jeśli działa poprawnie i się nie zawiesza, problem udało się rozwiązać.

Hard reset

Soft reset nie zawsze jest możliwy, ponieważ zdarza się, że pojawia się czarny ekran i iPhone w żaden sposób nie reaguje na dotyk i przyciski funkcyjne. Należy w takiej sytuacji spróbować twardego resetu z wykorzystaniem specjalnej kombinacji klawiszy.

Kombinacja klawiszy przy hard resecie zależy od modelu iPhone’a. Przedstawimy, jak go poprawnie wykonać na przykładzie iPhone’a 8. Najpierw szybko naciśnij przycisk zwiększający głośność i go puść. Następnie naciśnij przycisk boczny zmniejszający głośność i przytrzymaj go przez 10 sekund do momentu, aż pojawi się logo Apple. W przeważającej większość telefon się uruchomi. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy twardy reset nie jest skuteczny. Wtedy należy zgłosić się do serwisu w celu profesjonalnej naprawy.

iPhone wciąż się nie uruchamia?

Możesz jeszcze spróbować kilku innych metod w celu uruchomienia swojego iPhone’a. Może wystarczyć podłączyć telefon do ładowania, po godzinie sprawdź, czy jesteś w stanie go włączyć. Niektórzy podłączają telefon do komputera, aby skorzystać z programów pomagających zidentyfikować problem. Jeśli chodzi o autoryzowane programy Apple, to są to Mojave i Finder.

iPhone wciąż się nie uruchamia, nie możesz go włączyć, widzisz tylko czarny ekran? W takim razie istnieje wysokie ryzyko, że Twój telefon uległ uszkodzeniu. To znacznie poważniejsze problemy, którymi powinni zająć się profesjonaliści. Zleć to zadanie doświadczonym serwisantom, aby mieć pewność, że Twój iPhone jest w dobrych rękach.

Zapytaj o naprawę

Czas to pieniądz! Nie czekaj i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Jeśli bardzo Ci się spieszy - zadzwoń do nas:

518 754 794

Pola oznaczone (*) są wymagane