29-09-2021 08:03

Dlaczego warto wybrać iPhone z system iOS zamiast telefonu z systemem Android?

Często słyszy się, że osoba, która raz kupi telefon z systemem iOS, już nigdy nie zdecyduje się na zakup telefonu z Androidem. Najczęściej spowodowane jest to nie przyzwyczajeniem, lecz faktyczną satysfakcją z użytkowania sprzętów od Apple. Kwestia sprowadza się przede wszystkim do wydajności urządzeń, czyli ich płynnego działania niezależnie od „wieku” posiadanego smartfona czy tabletu. Na czym polega więc najważniejsza różnica pomiędzy Androidem a iOS?

Niezawodność systemu iOS

Oprogramowanie produktów Apple projektowane jest pod kątem pracy wyłącznie z innymi urządzeniami tego samego producenta. Firma stawia na te same wysokiej jakości podzespoły, zmieniając w nowszych modelach sprzętu jedynie przekątną ekranu czy pojemność baterii. Procesor oraz ilość pamięci RAM pozostają takie same, a mimo to zarówno stare, jak i najnowsze iPhony radzą sobie równie dobrze z różnymi aplikacjami. Dzieje się tak za sprawą ich bieżącego aktualizowania, a także dużo lepszej optymalizacji systemu operacyjnego iOS w porównaniu do systemu Android. Kluczem do sukcesu urządzeń marki Apple jest inne zarządzanie pamięcią RAM. System operacyjny iOS szybciej czyści pamięć podręczną, dzięki czemu telefon cały czas pracuje wydajnie.

Pomimo pozornie gorszych parametrów iPhone może więc dorównywać lub nawet przewyższać topowe modele telefonów z Androidem. Te drugie potrzebują do wydajnej pracy bardzo dużych rezerw pamięci RAM, aby móc obsługiwać wiele aplikacji jednocześnie. Poza tym, problemem systemu Android jest także mnogość modeli smartfonów różniących się parametrami przy jednocześnie bardzo dużej gamie aplikacji, które nie dostosowują się do indywidualnych cech urządzenia, takich jak ilość pamięci operacyjnej czy rodzaj procesora. Jedna aplikacja może działać więc lepiej lub gorzej na różnych telefonach. W przypadku systemu iOS nie ma takiego problemu – aplikacje tworzone są na wyłączność tylko dla telefonów i tabletów, które operują na tych samych podzespołach.

IOS to także prosta obsługa

Zarówno Android, jak i system iOS są porównywalnie łatwe w obsłudze. Różnica polega jednak na filozofii producentów telefonów z Androidem, którzy tworzą własne nakładki graficzne, zmieniając układ menu aplikacji czy menu ustawień. Mnogość rozwiązań będzie dla niektórych zaletą, jednak po zmianie smartfona użytkownik zawsze potrzebuje nieco czasu, aby nauczyć się obsługi nowego telefonu. Tymczasem iOS wygląda i działa identycznie od 2007 roku. Niezmienny pozostaje jego układ menu oraz ustawień. Naturalnie, oferta rozbudowuje się i w systemie pojawiają się coraz to nowsze aplikacje, jednak zmieniając starszego iPhona na nowego, nie musimy na nowo uczyć się obsługi telefonu. Na koniec: nie bez znaczenia jest także kwestia aktualizacji. Posiadanie najnowszej wersji Androida nie daje gwarancji dostępności aktualizacji systemu dla danego modelu telefonu. W przypadku iOS, ponownie, nie musimy martwić się, że coś przestanie działać lub że smartfon utraci płynność pracy. W przypadku jednak, gdy wystąpiłyby jakiekolwiek problemy z Twoim telefonem Iphone to polecamy usługi naszego serwisu Iphone we Wrocławiu, gdzie szybko rozwiązujemy wszystkie problemy techniczne marki Apple.

Zapytaj o naprawę

Czas to pieniądz! Nie czekaj i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Jeśli bardzo Ci się spieszy - zadzwoń do nas:

518 754 794

Pola oznaczone (*) są wymagane