05-07-2022 09:44

IPhone 14 – czego można się spodziewać

Premiera nowego IPhone 14 już we wrześniu, ale już co nieco wiemy o tym, jak będzie on wyglądał i jakie otrzyma funkcjonalności. Nie wszystko jest jednak do końca jasne, są niepotwierdzone informacje i spekulacje na temat nowego modelu, które wywołują mnóstwo emocji, szczególnie u największych fanów iPhone’ów. Jak może wyglądać iPhone 14? Co nowy smartfon może zaoferować swoim przyszłym użytkownikom?

Większa pojemność baterii

Coraz więcej się mówi o większej baterii, jaką Apple ma zastosować w swoim nowym iPhone 14. Co więcej, zmiana ma dotyczyć wszystkich czterech modeli, które mają pojawić się jesienią w sprzedaży. Czy jednak w każdym przypadku będzie to wzrost, czy może któraś opcja otrzyma mniejszą baterię?

IPhone 14 ma być wyposażony w baterię 3279 mAh, z kolei Pro Max w baterię o pojemności 4325 mAh. Dla porównania poprzednik iPhone 13 ma baterię 3227 mAh. Wzrost jest też widoczny w modelu iPhone 14 Pro, w którym to bateria ma mieć pojemność 3200 mAh, a więc o 100 mAh większą niż jest to w iPhone 13 Pro. Inaczej sytuacja wygląda w iPhone 14 Pro Max. W tym przypadku pojemność baterii ma być nieznacznie mniejsza od poprzednika i wyniesie 4323 mAh, ta zmiana będzie jednak praktycznie niezauważalna.

Lepszy aparat do selfie

Jak wynika z doniesień, dotychczasowe aparaty do selfie w smartfonach marki Apple nie spełniały oczekiwań samego producenta. Z tego powodu najprawdopodobniej postanowił on postawić na zupełnie nowe rozwiązania. W iPhone 14 mają zostać użyte droższe podzespoły marki LG. Nowe obiektywy mają wyraźnie poprawić jakość zdjęć.

Ponadto aparat do selfie najprawdopodobniej otrzyma funkcję autofocus. Dzięki niej zdjęcia będą miały jeszcze lepszą ostrość. Jest to funkcja pozwalająca na automatyczne ustawianie ostrości obrazu, a więc w zależności od warunków. To pozwoli na wykonywanie selfie iPhone 14 praktycznie w każdych warunkach.

Większa wyspa aparatów w IPhone 14 Pro

Marka Apple bardzo starannie opracowuje obudowy do swoich smartfonów. W przypadku modeli Pro i Pro Max możemy obserwować każdego roku coraz większe wysypy, czyli obudowy obiektywów. Wynika to z coraz większych sensorów na które stawia producent. IPhone 13 Pro może pochwalić się jedną z największych wysp aparatów wśród wszystkich dostępnych obecnie smartfonów. Istnieje więc duża szansa, że w iPhone 14 Pro będzie ona jeszcze większa.

Jednocześnie wyspa aparatów ma być bardzie subtelna wizualnie. W ostatnim czasie urosła do imponujących rozmiarów i bardzo rzuca się w oczy, to dobry moment, aby to zmienić, szczególnie, że aparaty wyraźnie wystające poza obrys obudowy są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Można więc podejrzewać, że Apple zdecydował się w iPhone 14 na lepiej zaprojektowaną obudowę.

IPhone 14 bez wycięcia w ekranie

Apple zmniejszył już wycięcie w ekranie, jednak wciąż ono jest i przykładowo w modelu iPhone 13 objętość notch’a jest o 20% mniejsza. Pojawiają się informacje, że producent wreszcie postanowił całkowicie zrezygnować wycięcia w ekranie. Co to jeszcze oznacza dla iPhone 14? Na pewno pełnoekranowy design, ale również zmiany w ułożeniu niektórych elementów. Kamerka FaceTime do selfie powinna pojawić się w ekranie, a dokładniej pod głośnikiem do rozmów. Oznaczałoby to jednak, że Apple pozbędzie się jednego z najbardziej charakterystycznych dla swoich smartfonów elementów.

Czekamy więc z niecierpliwością na premierę iPhone 14. Czy nas czymś zaskoczy? Czy przewidywania dotyczące jego wyglądu i funkcji się sprawdzą? Dowiemy się już wkrótce.

Zapytaj o naprawę

Czas to pieniądz! Nie czekaj i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Jeśli bardzo Ci się spieszy - zadzwoń do nas:

518 754 794

Pola oznaczone (*) są wymagane