31-05-2022 08:07
Zakup iPhone’a to duży wydatek, trzeba więc pamiętać, że jest to urządzenie podatne na awarie. Jednym z problemów jest przegrzewanie się iPhone’a. Zbyt wysoka temperatura może być oznaką bardzo wielu usterek, np. uszkodzenia systemów w urządzeniu. Czasem jednak jest to efekt przepełnienia pamięci czy też niewłaściwego korzystania z urządzenia. Co możesz zrobić, aby Twój iPhone utrzymywał optymalną temperaturę pracy?
Chcąc pozbyć się problemu, trzeba w pierwszej kolejności znaleźć jego przyczynę, być może będziesz w stanie poradzić sobie samodzielnie z przegrzewającym się iPhone’m. Bardzo często jest tak, że temperatura telefonu wzrasta na skutek zbyt dużej ilości danych zapisanych w pamięci. Procesor musi to wszystko przetworzyć, a też ma ograniczone możliwości. Im więcej danych, tym szybciej i intensywniej musi pracować. Dotyczy to też sytuacji, kiedy mamy uruchomionych wiele aplikacji, z których nie zawsze korzystamy, działają one jednak w tle.
Telefon może się przegrzewać, jeśli przez dłuższy czas jest włączony. Oczywiście iPhone jest po to, aby z niego korzystać, jednak zdarza się czasem, że użytkujemy go przez bardzo długi czas, a przy tym wyjątkowo intensywnie. Długotrwałe użytkowanie sprzyja nagromadzaniu się danych, co skutkuje wzrostem temperatury urządzenia.
Warto też zwrócić uwagę, czy system w telefonie jest na bieżąco aktualizowany. Jeśli o tym zapominasz, to właśnie może być przyczyną przegrzewania się iPhone’a. Podobnie wygląda sytuacja z nieaktualizowanymi aplikacjami, które mogą nie być zaktualizowane pod względem systemu, z jakiego aktualnie korzystasz. W takich warunkach iPhone jest zmuszony do intensywniejszej pracy.
Pozostaje jeszcze kwestia ładowania telefonu. Podczas tego procesu temperatura urządzenia może wzrosnąć i jest to naturalny efekt. Niebezpieczne dla iPhone’a może być jednak korzystanie z niego podczas ładowania, wtedy temperatura niebezpiecznie wzrasta to większych wartości.
W zależności od przyczyny przegrzewającego się iPhone’a, należy podjąć inne kroki w celu pozbycia się problemu. W przypadku przepełnionej pamięci, najłatwiej jest usunąć niepotrzebne pliki, aplikacje, kontakty, wiadomości i multimedia. Zwolnienie pamięci spowoduje, że urządzenie będzie miało lepsze warunki do pracy, łatwiej będzie utrzymać jego optymalną temperaturę.
Ładując telefon, postaraj się z niego nie korzystać, dlatego najlepiej rób to w takim momencie, kiedy najmniej go potrzebujesz. Ponadto sprawdzaj poziom naładowania. Odłącz go od prądu możliwie najszybciej, kiedy osiągnie poziom 100%. Długie ładowanie powoduje obciążenie baterii, której żywotność wyraźnie się skraca.
Sprawdzaj regularnie, czy masz zaktualizowany system i wszystkie aplikacje. Zazwyczaj otrzymasz automatycznie taką informację od swojego urządzenia. Nie odkładaj aktualizacji na później, ponieważ bardzo często jest tak, że potem o niej zapominamy.
Ważne jest też, jak korzystasz ze swojego iPhone w gorące, słoneczne dni. Nigdy nie zostawiaj go na dłuższy czas na słońcu. Najlepiej, jeśli umieścisz go w zacienionym miejscu. Urządzenia elektroniczne nie lubią wysokiej temperatury otoczenia, w przypadku telefonów przyczynia się ona do przedwczesnego zużycia baterii, a nawet jej uszkodzenia.
Jeśli niepokoi Cię wysoka temperatura Twojego iPhone, sprawdź powyższe przyczyny. Może się jednak zdarzyć, że problem jest bardziej zaawansowany, wtedy najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą.
Czas to pieniądz! Nie czekaj i zadaj pytanie naszemu specjaliście.
Jeśli bardzo Ci się spieszy - zadzwoń do nas:
518 754 794