31-05-2022 08:07

IPhone się przegrzewa – co zrobić?

Zakup iPhone’a to duży wydatek, trzeba więc pamiętać, że jest to urządzenie podatne na awarie. Jednym z problemów jest przegrzewanie się iPhone’a. Zbyt wysoka temperatura może być oznaką bardzo wielu usterek, np. uszkodzenia systemów w urządzeniu. Czasem jednak jest to efekt przepełnienia pamięci czy też niewłaściwego korzystania z urządzenia. Co możesz zrobić, aby Twój iPhone utrzymywał optymalną temperaturę pracy?

Dlaczego iPhone się przegrzewa?

Chcąc pozbyć się problemu, trzeba w pierwszej kolejności znaleźć jego przyczynę, być może będziesz w stanie poradzić sobie samodzielnie z przegrzewającym się iPhone’m. Bardzo często jest tak, że temperatura telefonu wzrasta na skutek zbyt dużej ilości danych zapisanych w pamięci. Procesor musi to wszystko przetworzyć, a też ma ograniczone możliwości. Im więcej danych, tym szybciej i intensywniej musi pracować. Dotyczy to też sytuacji, kiedy mamy uruchomionych wiele aplikacji, z których nie zawsze korzystamy, działają one jednak w tle.

Telefon może się przegrzewać, jeśli przez dłuższy czas jest włączony. Oczywiście iPhone jest po to, aby z niego korzystać, jednak zdarza się czasem, że użytkujemy go przez bardzo długi czas, a przy tym wyjątkowo intensywnie. Długotrwałe użytkowanie sprzyja nagromadzaniu się danych, co skutkuje wzrostem temperatury urządzenia.

Warto też zwrócić uwagę, czy system w telefonie jest na bieżąco aktualizowany. Jeśli o tym zapominasz, to właśnie może być przyczyną przegrzewania się iPhone’a. Podobnie wygląda sytuacja z nieaktualizowanymi aplikacjami, które mogą nie być zaktualizowane pod względem systemu, z jakiego aktualnie korzystasz. W takich warunkach iPhone jest zmuszony do intensywniejszej pracy.

Pozostaje jeszcze kwestia ładowania telefonu. Podczas tego procesu temperatura urządzenia może wzrosnąć i jest to naturalny efekt. Niebezpieczne dla iPhone’a może być jednak korzystanie z niego podczas ładowania, wtedy temperatura niebezpiecznie wzrasta to większych wartości.

Sposoby na przegrzewający się iPhone

W zależności od przyczyny przegrzewającego się iPhone’a, należy podjąć inne kroki w celu pozbycia się problemu. W przypadku przepełnionej pamięci, najłatwiej jest usunąć niepotrzebne pliki, aplikacje, kontakty, wiadomości i multimedia. Zwolnienie pamięci spowoduje, że urządzenie będzie miało lepsze warunki do pracy, łatwiej będzie utrzymać jego optymalną temperaturę.

Ładując telefon, postaraj się z niego nie korzystać, dlatego najlepiej rób to w takim momencie, kiedy najmniej go potrzebujesz. Ponadto sprawdzaj poziom naładowania. Odłącz go od prądu możliwie najszybciej, kiedy osiągnie poziom 100%. Długie ładowanie powoduje obciążenie baterii, której żywotność wyraźnie się skraca.

Sprawdzaj regularnie, czy masz zaktualizowany system i wszystkie aplikacje. Zazwyczaj otrzymasz automatycznie taką informację od swojego urządzenia. Nie odkładaj aktualizacji na później, ponieważ bardzo często jest tak, że potem o niej zapominamy.

Ważne jest też, jak korzystasz ze swojego iPhone w gorące, słoneczne dni. Nigdy nie zostawiaj go na dłuższy czas na słońcu. Najlepiej, jeśli umieścisz go w zacienionym miejscu. Urządzenia elektroniczne nie lubią wysokiej temperatury otoczenia, w przypadku telefonów przyczynia się ona do przedwczesnego zużycia baterii, a nawet jej uszkodzenia.

Jeśli niepokoi Cię wysoka temperatura Twojego iPhone, sprawdź powyższe przyczyny. Może się jednak zdarzyć, że problem jest bardziej zaawansowany, wtedy najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą.

Zapytaj o naprawę

Czas to pieniądz! Nie czekaj i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Jeśli bardzo Ci się spieszy - zadzwoń do nas:

518 754 794

Pola oznaczone (*) są wymagane