29-09-2021 08:20

Jak chronić swoją prywatność w telefonie iPhone?

Prywatność w telefonie iPhone jest bardzo ważną kwestią, o jakiej nie należy zapominać. Dzięki temu zachowamy bezpieczeństwo własnych danych i będziemy spać spokojnie. Na co warto zwrócić uwagę? Jak chronić swoją prywatność w telefonie iPhone? O czym pamiętać?

Zachowanie prywatności

Apple w ostatnim czasie znacząco skupił się na prywatności użytkowników iPhone’a. Obejmuje ona nowe zasoby, jakie gwarantują bezpieczeństwo na urządzeniu, nową funkcję prywatności śledzenia reklam, czy też etykiety prywatności aplikacji na IOS. Plusem jest to, że firma cały czas wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, dając im pełną swobodę co do decydowania o tym, jakie treści przekazywane są innym osobom. Na uznanie zasługuje aplikacja Porady, która udostępnia podpowiedzi co do tego, jak kontrolować prywatność na iPhone. Zawarte tutaj informacje dotyczą głównie zmian ustawień prywatności smartfona. Dzięki temu dowiemy się, jak zachować bezpieczeństwo i prywatność w telefonie.

Jak chronić swoją prywatność w telefonie iPhone?

Z pewnością informacje na temat ochrony prywatności są niezwykle cenne dla każdego użytkownika iPhone’a. W tym przypadku warto skorzystać z aplikacji Porady, którą pobierzemy bezpłatnie z AppStore’a. Po włączeniu aplikacji przechodzimy do zakładki prywatność, która da nam wskazówki odnośnie wielu kwestii:

  • automatyczne generowanie hasła w iOS,
  • logowanie się przez Apple do zewnętrznych aplikacji,
  • tworzenie bezpiecznych haseł,
  • udostępnianie przybliżonej lokalizacji,
  • sprawdzenie raportu prywatności w Safari,
  • informacje o tym, kiedy aplikacje korzystają z mikrofonu, aparatu, czy biblioteki zdjęć.

Okazuje się, że w trakcie dodawania aktualizacji aplikacji do sklepu, twórca musi wypełnić kwestionariusz. Wyjaśnia w nim, jakie dane zbiera, jaj je przetwarza oraz z kim się nimi dzieli. Dzięki temu użytkownik dokładne prześwietli to, co się będzie działo z jego danymi w sytuacji, gdy będzie korzystał z aplikacji. Ochrona prywatności jest związana z aplikacją Porady Apple, która ma szereg zwolenników. Dodatkowo polecamy skorzystanie z usług serwisu Iphone w sytuacjach, gdy nasze porady z poradnika nie są wystarczające.

Zapytaj o naprawę

Czas to pieniądz! Nie czekaj i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Jeśli bardzo Ci się spieszy - zadzwoń do nas:

518 754 794

Pola oznaczone (*) są wymagane