19-05-2022 11:13

Jak przekopiować dane ze starego na nowego iPhone’a?

Planujesz wymianę iPhone’a na nowy? Oddajesz swój telefon do naprawy i przez jakiś czas będziesz korzystał z innego iPhone’a, ale chciałbyś mieć na nim wszystkie swoje dane? Możesz je przekopiować, wybierając jedną z trzech opisanych metod. Każda z nich jest łatwa i szybka, nie wymaga też instalacji aplikacji innych firm. Jak to zrobić?

Skorzystaj z usługi iCloud

Chcąc przenieść dane ze starego na nowego iPhone’a za pomocą iCloud, konieczne jest utworzenie w chmurze kopii zapasowej iPhone’a, z którego dotychczas korzystałeś. Trzeba też przejść do fazy konfiguracji, co z kolei wymaga zresetowania urządzenia. Jeśli już utworzyłeś kopię zapasową, możesz włączyć swojego nowego iPhone’a. Pozwól dokończyć urządzeniu konfigurację. Musisz również podłączyć go do WiFi. Następnie wybierz opcję „Aplikacje i dane”, a potem „Odtwórz z backupu w iCloud”. Konieczne jest zalogowanie do iCloud. Pozostaje tylko wybrać kopię zapasową. Proces ten potrwa zaledwie kilkadziesiąt sekund, czas jest jednak uzależniony od wielkości plików.

Wybierz funkcję Szybki Start

W przypadku Szybkiego Startu nie ma konieczności tworzenia kopii zapasowej. Potrzebujesz tylko swojego starego i nowego iPhone’a. Włącz w urządzeniach funkcję Bluetooth. Czy działa on sprawnie, sprawdzisz, zbliżając oba telefony do siebie na niewielką odległość. Po włączeniu nowego iPhone’a wybierz na starym telefonie opcję „Kontynuuj”. Na nowym urządzeniu zobaczysz animację, którą zeskanuj za pomocą kamery w starym urządzeniu. W ten sposób oba iPhone’y połączą się ze sobą.

Aby kontynuować, będziesz musiał na nowym telefonie podać kod dostępu i swój Apple ID. Następnie wybierz opcję „Przenieść dane z iPhone’a”. Ważne jest, aby przez cały czas transferu telefony znajdowały się blisko siebie. Jeżeli je od siebie oddalisz, spowoduje to przerwanie przenoszenia danych.

Użyj iTunes

Istnieje jeszcze jedna metoda przenoszenia danych ze starego iPhone’a na nowy. Będziesz do tego potrzebować iTunes oraz swojego komputera. Sprawdź wcześniej, czy korzystasz z aktualnej wersji iTunes. Jeśli to konieczne, dokonaj aktualizacji. Musisz stworzyć kopię zapasową swojego telefonu. Jak ją wykonać w iTunes?

  • Podłącz iPhone’a do komputera, na którym masz zainstalowany iTunes.
  • Wybierz opcję iPhone w iTunes.
  • Z „Backupy” wybierz „Ten komputer”
  • Chcąc zaszyfrować dane, wybierz „Szyfruj backup lokalny”
  • Teraz naciśnij „Utwórz backup teraz”
  • Tak tworzy się kopia zapasowa w iTunes

Na nowym iPhone wybierz proces konfiguracji. Przejdź do sekcji „Aplikacje i dane”, gdzie znajdziesz „Odtwórz z Maca lub PC”. Z wykorzystaniem kabla USB podłącz telefon do komputera, na którym otwórz iTunes. W lewym górnym rogu ekranu znajdziesz listę urządzeń, wśród których będzie też Twój nowy iPhone. Wybierz „Odtwórz backup”, a następnie konkretną kopię zapasową. Teraz pozostaje już tylko poczekać, aż proces przenoszenia danych się zakończy.

Przeniesienie danych ze starego iPhone’a na nowy jest łatwe, szybkie i przede wszystkim bezpieczne. W zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości możesz zdecydować się na Szybki Start, iCloud lub iTunes. Kopia zapasowa urządzenia przydaje się w wielu sytuacjach, czasem od nas niezależnych. Warto więc wykonywać ją regularnie, aby uniknąć utraty danych np. przy poważnej awarii urządzenia.

Jeśli nie chcesz przenosić danych samemu, możesz to zrobić odwiedzając nasz serwis iPhone’ów.

Zapytaj o naprawę

Czas to pieniądz! Nie czekaj i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Jeśli bardzo Ci się spieszy - zadzwoń do nas:

518 754 794

Pola oznaczone (*) są wymagane