03-04-2023 13:58

Jak się zmieniały telefony Samsung na przestrzeni lat?

Samsung to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku telefonów komórkowych. Oto krótkie podsumowanie zmian, jakie nastąpiły w telefonach Samsung na przestrzeni lat:

 1. Lata 90. – Samsung zaczął swoją przygodę z produkcją telefonów komórkowych w latach 90., oferując modele z klapką i bez.
 2. 2000-2005 – W latach 2000-2005 Samsung wprowadził wiele innowacji do swoich telefonów, takich jak pierwszy telefon z kamerą (SCH-V200), pierwszy telefon z wyświetlaczem TFT-LCD (SGH-T100), pierwszy telefon z ekranem dotykowym (SPH-N2000) oraz pierwszy telefon z dwoma ekranami (SGH-D410).
 3. 2006-2010 – W latach 2006-2010 Samsung zaczął oferować telefony z serii Galaxy, które były oparte na systemie operacyjnym Android. W tym czasie Samsung wprowadził także pierwszy telefon z pełnym ekranem dotykowym (Samsung F700), pierwszy telefon z klawiaturą QWERTY (Samsung Blackjack) oraz pierwszy telefon z ekranem Super AMOLED (Samsung Wave).
 4. 2011-2015 – W latach 2011-2015 Samsung kontynuował rozwój serii Galaxy, wprowadzając takie modele jak Galaxy S II, Galaxy S III i Galaxy S4, a także pierwszy smartfon z giroskopem (Samsung Galaxy S II). W tym czasie Samsung wprowadził także swoją serię phabletów, zaczynając od Galaxy Note.
 5. 2016-2020 – W latach 2016-2020 Samsung wprowadził wiele innowacji, takich jak telefony z zakrzywionym ekranem (Samsung Galaxy S7 Edge), pierwszy telefon z podwójnym aparatem (Samsung Galaxy Note 8), pierwszy telefon z ekranem Infinity-O (Samsung Galaxy S10) oraz pierwszy telefon z ekranem składanym (Samsung Galaxy Fold).
 6. 2021 – W 2021 roku Samsung kontynuuje rozwój swoich serii Galaxy i wprowadza wiele innowacji, takich jak telefony z ekranami o częstotliwości odświeżania 120 Hz (Samsung Galaxy S21), a także telefony z wyjątkowo dużą liczbą aparatów, takie jak Samsung Galaxy S21 Ultra.

Samsung od czasu wprowadzenia swoich pierwszych telefonów w latach 90. wprowadził wiele innowacji i technologii, które zmieniły sposób, w jaki ludzie korzystają z telefonów komórkowych.

Seria Galaxy najpopularniejszą linią smartfonów od Samunga

Seria Samsung Galaxy to linia smartfonów, tabletów i zegarków inteligentnych produkowanych przez południowokoreańską firmę Samsung Electronics. Seria Galaxy została wprowadzona na rynek w 2009 roku z modelem Samsung Galaxy i7500 jako odpowiedź na rosnącą popularność iPhone’a firmy Apple. Od tego czasu seria Galaxy ewoluowała, oferując różnorodne modele i funkcje dla różnych potrzeb użytkowników. Poniżej przedstawiam opis niektórych kluczowych serii telefonów Galaxy.

 1. Galaxy S: Flagowe smartfony Samsunga, które wprowadzają najnowsze technologie i innowacje. Są to telefony o wysokiej wydajności z wysokiej jakości aparatami, wyświetlaczami i innymi funkcjami. Przykłady modeli to Galaxy S20, S21 i S22.
 2. Galaxy Note: Seria smartfonów z dużymi ekranami i rysikami S Pen, które ułatwiają twórczość i produktywność. Seria Note została zapoczątkowana w 2011 roku z modelem Galaxy Note N7000. Przykłady modeli to Note 10, Note 20 i Note 20 Ultra.
 3. Galaxy A: To średniej klasy telefony, które oferują dobrą jakość w przystępnej cenie. Seria A jest popularna wśród osób poszukujących telefonu z odpowiednią wydajnością i funkcjami, ale bez wysokich kosztów flagowych modeli. Przykłady modeli to Galaxy A32, A52 i A72.
 4. Galaxy M: To smartfony budżetowe, które skupiają się na długotrwałości baterii i podstawowych funkcjach. Są one przeznaczone dla osób, które potrzebują telefonu do podstawowych zadań, takich jak dzwonienie, wysyłanie wiadomości czy korzystanie z mediów społecznościowych. Przykłady modeli to Galaxy M12, M22 i M32.
 5. Galaxy Z: Linia składanych smartfonów, które wprowadzają innowacje w dziedzinie technologii wyświetlaczy. W tej serii znajdują się modele, takie jak Galaxy Z Fold, który można złożyć na pół, oraz Galaxy Z Flip, który można złożyć na kształt skorupy.

Seria Samsung Galaxy obejmuje również tablety (np. Galaxy Tab) i zegarki inteligentne (np. Galaxy Watch), które są również dostosowane do różnych potrzeb użytkowników. W ciągu lat Samsung zyskał renomę jako jeden z czołowych producentów smartfonów na świecie, a seria Galaxy stała się synonimem innowacji i jakości.

Galaxy Y dla najmłodszych

Seria Galaxy Y (skrót od „Young”) to linia smartfonów Samsunga skierowana głównie do młodszych użytkowników i osób szukających niedrogich, ale funkcjonalnych urządzeń. Seria ta została wprowadzona na rynek w 2011 roku z modelem Samsung Galaxy Y GT-S5360, który działał na systemie operacyjnym Android 2.3 Gingerbread.

Telefony z serii Galaxy Y charakteryzują się prostym i kompaktowym designem oraz podstawowymi funkcjami, takimi jak dzwonienie, wysyłanie wiadomości, przeglądanie internetu i korzystanie z aplikacji. Te smartfony nie oferują zaawansowanych funkcji, jakie można znaleźć w bardziej kosztownych modelach, ale są świetnym wyborem dla osób z ograniczonym budżetem, które potrzebują podstawowego smartfona.

Wg danych z 2012 roku, w pierwszych siedmiu miesiącach od wprowadzenia na rynek, Samsung Galaxy Y osiągnął sprzedaż na poziomie 5,6 mln egzemplarzy, co świadczy o jego popularności wśród konsumentów. Jego sukces wynikał z kombinacji niskiej ceny, atrakcyjnego designu i dostatecznej funkcjonalności, które spełniały potrzeby podstawowych użytkowników smartfonów.

Zapytaj o naprawę

Czas to pieniądz! Nie czekaj i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Jeśli bardzo Ci się spieszy - zadzwoń do nas:

518 754 794

Pola oznaczone (*) są wymagane