30-09-2019 09:48

Jak sprawić, by wydajność baterii telefonu malała jak najwolniej? Podpowiadamy!

Nawet najnowsze urządzenie pozwalające na realizowanie niezliczonych funkcji okaże się nieprzydatne, gdy zabraknie mu energii. Na to, jak szybko się to stanie, możemy mieć istotny wpływ! Baterie telefonów są bowiem nader wrażliwe na sposób użytkowania. Ich wydajność może maleć bardzo powoli, jeśli tylko będziemy pamiętali o kilku prostych zasadach. A nawet, jeśli danemu akumulatorowi pomóc już nie można, z nami nie jest to duży problem.

Dbaj o to kiedy i jak ładujesz, a prądu Ci nie zabraknie

Tutaj już nie trzeba formować baterii – można niekiedy usłyszeć z ust sprzedawcy podającego nam nowy telefon. Istotnie, warto o tym przypominać, bo choć archaiczne akumulatory niklowo-kadmowe przeszły do historii już lata temu, to wciąż niektórzy w taki sam sposób traktują współczesne, litowo-jonowe i litowo-polimerowe. Do ich zniszczenia nie musi wówczas dość, jednak tylko dlatego, że większość modeli jest w prosty sposób zabezpieczona – wyłącza się zanim poziom energii, wbrew temu, co pokazuje wskaźnik, spadnie do zera. Robić tego więc nie tylko nie trzeba – nie należy, jeśli zależy nam na bezproblemowym użytkowaniu własnego egzemplarza.

Aby nie narażać się na nadmierne ryzyko należy unikać rozładowania do poziomu poniżej 20%. Czy to oznacza, że trzeba ładować kiedy tylko nadarzy się okazja? Niekoniecznie, bowiem ciągłe ładowanie „do pełna” także nie pomaga akumulatorowi zachować najwyższej wydajności. Wystarczy pro prostu pamiętać o swoim telefonie i przed wyjściem z domu odpowiednio wcześnie sprawdzić jego stan naładowania. W krytycznych sytuacjach pomocny okazuje się powerbank.

Nieco uwagi wymagają także ładowarki. Jeśli z jakichś przyczyn straciliśmy oryginalną, a gwarancja na nasz smartfon już upłynęła, taka sama niekoniecznie jest nam potrzebna, na rynku znajdziemy wiele znakomitych i bezpiecznych. Ważne, by nie sięgać po najtańsze, nie zapewniające należytej jakości. W najgorszym wypadku może się to skończyć zapłonem telefonu.

Bateria uległa zużyciu a nie jest wymienna? To nie problem

Doświadczenie wielu użytkowników pokazuje, że nawet po roku intensywnego użytkowania smartfona da się zachować pojemność akumulatora daleko przekraczającą 90% fabrycznej. O tym, że warto o to dbać niektórzy przekonują się jednak dość późno, ponadto naszej baterii mogą zaszkodzić także skrajne temperatury, na co niekoniecznie mamy wpływ. W najlepszej sytuacji są posiadacze modeli, w których jest ona wymienna, obecnie jednak wielu producentów z tego rezygnuje, a Apple nie oferował tego nigdy.

Wystarczy jednak przyjść do nas. Telefonarium wykonuje pełny serwis iPhone i wszystkich innych marek. Wymiana baterii nie stanowi najmniejszego problemu i pozwala odzyskać wygodę użytkowania urządzenia. Zaradzamy także problemom związanym np. ze zużytym gniazdem. Przyjdź do nas i przekonaj się, że Twój telefon niskim kosztem można przywrócić do pełnej sprawności.

Zapytaj o naprawę

Czas to pieniądz! Nie czekaj i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Jeśli bardzo Ci się spieszy - zadzwoń do nas:

518 754 794

Pola oznaczone (*) są wymagane