21-05-2020 07:06

Rozbity ekran, jak sobie z tym poradzić? Jak i gdzie wymienić?

Rozbity ekran w smartfonie to częsty problem

We wszystkich kupowanych obecnie smartfonach występuje różnego rodzaju szkło hartowane, najczęściej spotykany jest Gorilla Glass różnych generacji ze względu na swoją skuteczność. Mimo to telefon nie raz i nie dwa ląduje czy to na betonie wysiadając z samochodu lub na podłodze spadając ze stołu. Zazwyczaj przy takich wypadkach szkło naszego urządzenia nie ulega uszkodzeniu, większość z nas używa dodatkowo szybki lub folii ochronnej na ekran i często też na tył telefonu.

Najczęstsze uszkodzenia ekranu

Najczęstszymi awariami ekranu są rysy, pęknięcia i ukruszenia. Mocne upadki telefonu z dużej wysokości mogą powodować również uszkodzenie wyświetlacza i panelu dotykowego. Defekty wizualne jak plamy i przebarwienia w zależności od rozmiaru mogą utrudnić lub całkowicie uniemożliwić korzystanie ze smartfona. Podobnie jak rozlany ekran oraz pojawianie się na nim pionowych pasków, w zależności od skali problemu telefon jeszcze powinien być w stanie wykonywać proste zadania ale będzie nas to kosztowało dużo nerwów. Totalną śmierć wyświetlacza niestety zwiastuje najczęściej czarny lub biały ekran. Czasami na pierwszy rzut oka telefony wygląda na sprawny, lecz panel dotykowy nie działa poprawnie. Krawędzie lub niektóre części wyświetlacza nie reagują na nasz palec, czasami cały ekran wariuje i nie odpowiada na nasze gesty. Wymiana wyświetlacza jest jedynym możliwym rozwiązaniem wyżej wymienionych problemów.

Mam rozbity ekran, co mam teraz zrobić?

Większość gwarancji producenta nie obejmie uszkodzenia mechanicznego w smartfonach, jednak w naszym serwisie Telefonarium oferujemy naprawy pogwarancyjne. Wybierając miejsce na naprawę, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Często mamy do wyboru opcję wymiany na części oryginalne lub zamienniki. Oryginalne części przeważnie są droższe i trudniej dostępne, stosowanie zamienników wysokiej klasy daje nam jakość oryginału za znacznie niższą cenę. Szczególnie warto rozważyć taką możliwość kiedy nie chcemy nadszarpnąć naszego budżetu.

Cennik usług wymiany wyświetlacza:

Zapytaj o naprawę

Czas to pieniądz! Nie czekaj i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Jeśli bardzo Ci się spieszy - zadzwoń do nas:

518 754 794

Pola oznaczone (*) są wymagane