14-12-2022 13:07

Te aplikacje najszybciej rozładują Twojego iPhone’a!

Jaki wpływ na rozładowanie baterii mogą mieć aplikacje? Ranking przygotowany przez firmę pCloud udowodnił, że ogromny! Dziś zaprezentujemy wyniki, jak również podpowiemy, na co powinieneś zwracać uwagę, jeśli zależy Ci na tym, by Twój iPhone wytrzymał jak najdłużej bez ładowarki. Zapraszamy!  

Odinstalowanie aplikacji, a rozładowanie iPhone

Choć poszczególne aplikacje mają swój oczywisty udział w prędkości rozładowywania się smartfonów, warto rozpocząć od tego, aby… nie instalować na swoim telefonie zbyt wielu aplikacji. 

W dzisiejszych czasach może to stanowić całkiem spore wyzwanie, ponieważ mamy do dyspozycji tak wiele rozmaitych aplikacji dedykowanych do różnych czynności: od asystenta poczty mailowej, poprzez programy do zamawiania jedzenia, aż po gry. Należy jednak pamiętać o tym, że im więcej aplikacji zainstalujesz, tym szybciej Twój iphone będzie się rozładowywał. Dlaczego?

Mechanizm działania poszczególnych aplikacji zależy od zadań, jakie pełnią. Niektóre z nich możesz wyłączyć, inne jedynie uśpić lub wyciszyć – jednak przez cały czas działają w tle. Stanowi to duże wyzwanie dla baterii smartfona. O ile dwie lub trzy takie aplikacje nie będą dużym problemem – pomyśl o sytuacji, w której masz zainstalowane kilkadziesiąt programów działających 24 godziny na dobę.

Które aplikacje stanowią zagrożenie szybszego wyczerpywania się baterii iPhone’a? O tym już w kolejnym akapicie!

Aplikacje stanowiące wyzwanie dla baterii iphone – ranking pCloud

Jak już wspomnieliśmy, firma pCloud stworzyła specjalny raport “Secret Phone Killers” prezentujący ranking aplikacji przeznaczonych na iPhone’a, które możemy nazwać cichymi zabójcami baterii. W pierwszej dziesiątce znalazły się:

  • Fitbit
  • Verizon
  • Skype
  • Uber
  • BIGO LIFE
  • Facebook
  • Airbnb
  • Instagram
  • Amazon
  • Booking.com

Na pierwszym miejscu znajduje się aplikacja Fitbit będąca trackerem aktywności – w poprzednim akapicie wyjaśniliśmy, jak zgubny wpływ na baterię mają wszelkie aplikacje działające w tle. To właśnie jedna z nich. Można się zatem spodziewać, że wszelkie inne trackery o podobnych funkcjach będą równie negatywnie wpływały na poziom naładowania baterii.

Drugie miejsce zajmuje aplikacja Verizon, trzecie zaś – Skype. Na czwartym miejscu znalazła się aplikacja Uber, wykorzystująca dostęp do GPS w celu namierzenia najbliższego wolnego kierowcy Uber oraz wskazania lokalizacji użytkownika, by zamówienie transportu stało się jeszcze łatwiejsze.

Bardzo wiele aplikacji wpływających na szybsze rozładowanie baterii to te, które umożliwiają korzystanie z social media, a także komunikację z siecią kontaktów. Programy te potrzebują często dostępów do różnych funkcji telefonu, takich jak chociażby aparat fotograficzny, kamera, czy mikrofon. Możemy tu wymienić takie aplikacje, jak: Facebook, Instagram, TikTok, Snapchat czy LinkedIn. Większość z nich pozostaje uruchomiona nawet wtedy, gdy ich nie używasz. Działając w tle zużywają zasoby pamięci oraz wyczerpują Twoją baterię.

Co zrobić, aby bateria w iPhone wytrzymała dłużej?

Aby Twoja bateria w iPhone wytrzymała jak najdłużej, wcale nie musisz unikać wymienionych aplikacji. Warto natomiast pamiętać o zmianie ustawień. Co mamy na myśli? Otóż w przypadku aplikacji działających w tle, często pozostają one uruchomione, ponieważ wyraziłeś zgodę na bieżące otrzymywanie komunikatów oraz alertów, kiedy tylko dojdzie do aktywności na naszym koncie. Możesz to w prosty sposób zmienić – wystarczy wyłączyć otrzymywanie powiadomień. 

Aby dodatkowo upewnić się, że aplikacja pozostanie wyłączona, możesz ręcznie wymusić jej zatrzymanie – dokonasz tego również w ustawieniach. 

Możesz także zgodzić się na dostęp aplikacji do funkcji urządzenia wyłącznie jednorazowo, po ręcznym wyrażeniu przez Ciebie zgody.

Dodatkowym sposobem na przedłużenie życia Twojej baterii w iPhone jest stosowanie trybu ciemnego w aplikacjach, które to umożliwiają. Dzięki temu jasność ekranu nie będzie wysoka gdy nie ma takiej potrzeby, zaś korzystanie z aplikacji nie przyczyni się do szybszego zużycia energii.Zapytaj o naprawę

Czas to pieniądz! Nie czekaj i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Jeśli bardzo Ci się spieszy - zadzwoń do nas:

518 754 794

Pola oznaczone (*) są wymagane