09-03-2020 09:06

Wiecznie rozładowany akumulator w telefonie Samsung? Poznaj nasz przepis na długowieczność

Nowoczesne telefony komórkowe marki Samsung cieszą się ogromnym zainteresowaniem w naszym kraju. Główną bolączką takich smartfonów są ciągle rozładowujące się akumulatory. Twoja bateria ma olbrzymi problem z dotrwaniem do końca dnia? Prawdopodobnie była błędnie eksploatowana. Prezentujemy poradnik prawidłowego ładowania i użytkowania głównego źródła zasilania telefonu. Zastosuj się do niego, a z pewnością unikniesz regularnych wizyt w serwisach GSM. Zapraszamy!

Olbrzymia wydajność to relikt przeszłości. Współczesne smartfony trzeba często ładować

Kto jeszcze pamięta czasy nieśmiertelnych telefonów komórkowych i akumulatorów, które mogły pochwalić się nawet tygodniem bez konieczności podpinania pod ładowarkę? Niestety, takie baterie to już przeszłość, a współcześni producenci nie są w stanie zaoferować wydajnych źródeł zasilania, będących odpowiedzią na zapotrzebowania współczesnego użytkownika. Mało tego, akumulatory coraz częściej tracą na swojej skromnej żywotności, a same smartfony trafiają do serwisów w celu wymiany komponentu. Serwis telefonów Samsung i innych wiodących marek we Wrocławiu wykonuje setki takich napraw w skali miesiąca. Jako doświadczeni specjaliści wiemy, w czym tkwi problem błyskawicznie rozładowujących się baterii. W zdecydowanej większości zużycie akumulatora jest spowodowane błędnym użytkowaniem tego typu źródła zasilania. Telefonarium podpowiada, jak poprawnie ładować nowoczesnego smartfona oraz gdzie szukać sposobów na oszczędność baterii.

Jak poprawnie ładować baterię w telefonach Samsung? Zobacz, zanim odwiedzisz serwis

Jeszcze kilka lat temu ogromną popularnością cieszyło się formatowanie baterii, czyli kilkukrotne maksymalne rozładowanie oraz naładowanie akumulatora. Współczesne smartfony Samsunga wykorzystują litowo-jonowe źródło zasilania i tego typu zabieg nie przygotowuje urządzenia do regularnej eksploatacji. Co więcej, taka bateria nie powinna być dopuszczana do stanu całkowitego rozładowania. Na dłuższą metę tego typu zachowanie doprowadzi do trwałego uszkodzenia. Nasze wieloletnie doświadczenie doprowadza nas do jeszcze jednego wniosku – akumulator powinien być zawsze ładowany maksymalnie do poziomu 80-90%. Kompletną bzdurą jest również kategoryczny zakaz przerywania cyklu uzupełniania energii. Współczesne baterie nie posiadają efektu pamięci.

Stosowanie się do wcześniej przedstawionych przez nas zasad zauważalnie zwiększy żywotność Twojego akumulatora. Ostrożności jednak nigdy za wiele. Zmiana tapety czy chociażby wyłączenie kilku najważniejszych, a nieużywanych modułów może dodatkowo zaoszczędzić kilka procent w skali dnia. Warto zapoznać się również ze szczegółowymi ustawieniami ekranu. Jasność znacząco wpływa na ogromne pobory energii, które zazwyczaj wypalają ogniwa akumulatorów. Samsung wyspecjalizował się w produkcji urządzeń, które automatycznie rozjaśniają lub ściemniają ekran. Wszystko uzależnione jest od warunków, w jakich aktualnie przebywasz. To przydatna opcja!

Zapytaj o naprawę

Czas to pieniądz! Nie czekaj i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Jeśli bardzo Ci się spieszy - zadzwoń do nas:

518 754 794

Pola oznaczone (*) są wymagane