27-01-2023 09:04

Wymiana baterii od iPhone w serwisie

Smartfony iPhone, podobnie jak większość innych współczesnych urządzeń elektronicznych, są zasilane akumulatorowo. Baterie mają to do siebie, że z czasem zaczynają się naturalnie zużywać i konieczna jest ich wymiana. Kiedy należy o tym pomyśleć? Jakie są symptomy zużytej baterii? Dziś odpowiadamy na wszystkie Twoje pytania! Zapraszamy.

Bateria iPhone – czy to już czas na jej wymianę?

Informacje podawane przez producenta wskazują, iż bateria w iPhone powinna zostać wymieniona po 300 cyklach ładowania. Jeśli takie są zalecenia dla użytkowników urządzeń z charakterystycznym jabłuszkiem na obudowie, powinieneś być gotów na to, że po mniej więcej tym czasie Twój telefon przestanie wykazywać się tak znakomitą wydajnością, jak na początkowym etapie użytkowania.

Jak oszacować, kiedy ten czas nadejdzie? Aby odpowiedzieć na to pytanie obserwuj swoje własne nawyki oraz styl życia. Jeśli użytkujesz swojego smartfona bardzo intensywnie, często przebywasz poza domem i używasz w tym czasie aplikacji działających w tle – być może ładujesz urządzenie codziennie. Wówczas bardzo łatwo to sobie policzyć, ponieważ Twoja bateria będzie się nadawać do wymiany po niespełna roku.

Symptomy zużywającej się baterii

Aby jeszcze lepiej określić, czy to już pora na wymianę baterii iPhone, należy przede wszystkim obserwować swój telefon.

Pierwszą i najważniejszą z nich jest spadek pojemności baterii. Warto w tym miejscu nadmienić, że producent zaleca wymianę akumulatora, gdy jego pojemność wynosi 80%. Zauważysz to po tym, iż urządzenie coraz szybciej się rozładowuje. Możesz również sprawdzić stan Twojej baterii – wystarczy wejść w tym celu w ustawienia urządzenia i wybrać podgląd baterii.

Jakie są inne symptomy wskazujące na konieczność wymiany baterii iPhone?

  • Telefon zaczyna się silnie nagrzewać.

  • Po zbytnim nagrzaniu smartfon wyłącza się.

  • Twój iPhone wyłącza się również na mrozie oraz w pełnym słońcu.

  • Bateria zaczyna puchnąć.

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone?

Wspominając erę telefonów komórkowych niebędących smartfonami, pamiętamy, że każdy baterię w telefonie wymieniał samodzielnie. Wystarczyło odkręcić kilka śrubek i gotowe. Warto jednak pamiętać o tym, że smartfony to już zupełnie inna liga urządzeń i w tym przypadku ważna jest nie tylko precyzja, ale i delikatność. Dlatego warto zlecić to zadanie profesjonalistom – jako profesjonalny serwis iPhone oferujemy wymianę baterii. Koszty wymiany baterii w iPhone zależą od różnych czynników i mogą być zmienne, dlatego jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z takiej usługi – skontaktuj się z nami. Pomożemy!

Zapytaj o naprawę

Czas to pieniądz! Nie czekaj i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Jeśli bardzo Ci się spieszy - zadzwoń do nas:

518 754 794

Pola oznaczone (*) są wymagane