01-06-2022 08:21

Wymiana szybki iPhone w Telefonarium

Upadki telefonów zdarzają się bardzo często. Niektórzy mają szczęście i telefon zawsze jest cały, inni niestety muszą zmierzyć się ze skutkami silnego uderzenia urządzenia o podłogę. Uszkodzenia mechaniczne mogą być różne, zarysowania obudowy nie wpływają negatywnie na pracę iPhone’a, ale na pewno sprawiają, że telefon traci swój estetyczny wygląd. Inaczej jest w przypadku, kiedy zbije się szybka lub co gorsza uszkodzony zostanie cały wyświetlacz. Wtedy konieczna jest wymiana uszkodzonego elementu.

Zbita szybka czy uszkodzony wyświetlacz?

Najlepiej jest unikać upadku i zbitej szybki w iPhone, w tym celu na ekran swojego nowego iPhone załóż szkło hartowane. Bardzo często przy upadku zbija się tylko ono, łatwo się je wymienia na nowe. Im nowszy jest model telefonu, tym wymiana szybki iPhone będzie droższa. Zawsze powinien to robić doświadczony fachowiec, dzięki czemu masz pewność, że nie uszkodzone zostaną inne elementy telefonu.

Upadek na ziemię może być jednak tak silny, że zbita zostanie nie tylko szybka, a dojdzie do uszkodzenia całego wyświetlacza. Łatwo jest rozpoznać zniszczenie wyświetlacza, uniemożliwia to korzystanie z telefonu, pojawia się czarny ekran. W przypadku zbitej szybki z iPhone’a możemy korzystać, jednak najczęściej ekran nie jest dobrze widoczny. Zdarza się jednak, że przy zbitej szybce dochodzi również do uszkodzenia digitizera odpowiedzialnego za dotyk. Wtedy telefon przestaje reagować na dotyk.

Samodzielna wymiana szybki iPhone

Jeśli masz pewność, że to „tylko” zbita szybka, możesz oczywiście spróbować dokonać jej wymiany samodzielnie. Jest to jednak związane z ryzykiem nieprawidłowego demontażu uszkodzonej szybki i montażu nowej, a także uszkodzenia innych elementów. Trzeba też wiedzieć, że łatwej jest samodzielnie wymienić szybkę w starszych modelach iPhone’ów niż najnowszej generacji. Potrzebne też są do tego specjalne narzędzia, jak małe śrubokręty, przyssawka ułatwiająca otwarcie telefonu, a także podłużny otwierak. Musisz też zaopatrzyć się w nową szybkę.

Wymagane są też umiejętności i wiedza dotycząca takich prac. Jeden niekontrolowany ruch może uszkodzić ważne dla pracy telefonu podzespoły. Chcąc uniknąć dodatkowych usterek, lepiej jest zlecić wymianę zbitej szybki serwisantom.

Gdzie wymienić zbitą szybką?

Wymiana szybki Iphone, może zostać zrealizowana w różny sposób. Jeśli Twój iPhone jest nowy i jest jeszcze objęty gwarancją, możesz oddać go do autoryzowanego serwisu Apple i tam zostanie przeprowadzona wymiana szybki iPhone’a. Takie sytuacje zdarzają się jednak bardzo rzadko. Zazwyczaj telefon traci już gwarancję i niemożliwa jest jego naprawa w autoryzowanym serwisie lub istnieje taka opcja, ale za wysoką opłatą. W takiej sytuacji możesz zdecydować się na nieautoryzowany serwis. Ważne jest, aby specjalizował się w naprawie urządzeń marki Apple. Sprawdź wcześniej, ile wymiana szybki iPhone trwa, w danym serwisie, ponieważ zapewne zależy Ci na czasie i szybkim odzyskaniu swojego telefonu. Zdarza się, że serwisy oddają telefony dopiero po 1-2 tygodniach. W Telefonarium wymiana szybki iPhone to kwestia 1-2 dni, a czasem nawet kilku godzin.

Wymiana szybki iPhone nie jest procesem skomplikowanym, jednak nie należy samodzielnie naprawiać usterki, jeśli nie ma się w tym doświadczenia. Oznacza to zwiększone ryzyko uszkodzenia innych elementów telefonu. Ponadto zawsze warto sprawdzić, czy uszkodzona została tylko szybka czy może cały wyświetlacz i czy wystarczy tylko wymiana szybki iPhone’a.

Zapytaj o naprawę

Czas to pieniądz! Nie czekaj i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Jeśli bardzo Ci się spieszy - zadzwoń do nas:

518 754 794

Pola oznaczone (*) są wymagane